خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

روستای سقالکسار می تواند در سطح بین الملل مطرح باشد

   

  همزمان با هفتمین روز از هفته بزرگداشت مقام دولت ۴۰ پروژه با هزینه ای حدود ۱۷۰ میلیارد ریال در بخش مرکزی شهرستان رشت افتتاح و به بهره برداری رسید.

   

   

  سیدعیسی مهدوی، فرماندار شهرستان رشت هفتمین روز از افتتاح پروژه‌های هفته دولت که با حضور نمایندگان مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی انجام گرفت با تاکید بر اینکه بهره برداری مردم شهرستان رشت از گاز، از میزان ۷۸درصد به ۸۷درصد در هفته دولت رسیده است، گفت: خوشبختانه ۶ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش گاز هستند.

  وی بیان کرد: نسبت متوسط استانی عدد ۷۶درصد است که این آمار نشان می دهد شهرستان رشت دارای جایگاه بسیار خوبی است.

  مهدوی همچنین در آیین افتتاح پروژه آسفالت روستای سقالکسار، با اشاره به توان گردشگرپذیری بالای این روستا اظهار کرد: در آینده از پروژه الگویی سقالکسار که در همه ابعاد دارای برنامه است، شنیدنی‌هایی بسیار به گوش خواهد رسید.

  روستای سقالکسار می تواند در سطح بین الملل مطرح باشد

  وی از روستای سقالکسار به همراه دو روستای دیگر در سطح استان، با عنوان روستاهای نمونه نام برد و افزود: در حال حاضر در بحث توسعه روستایی، بیشترین کار در روستای سقالکسار انجام شده و با توجه به اعتباراتی که فرمانداری برای این روستا در نظر گرفته و مشارکت دفتر امور روستایی در تامین اعتبار و تامین قیر توسط اداره راه، سقالکسار به عنوان روستای نمونه گردشگری شناخته شده است.

  وی اظهار کرد: سقالکسار در همه ابعاد اجتماعی چون اشتغال و مدیریت پسماند و.... به عنوان روستای الگویی در بحث توسعه روستایی به شمار می رود.

  مهدوی با تاکید بر اینکه در حال حاضر به دنبال بحث سرمایه گذاری در این روستا هستیم، تصریح کرد: این روستا حتی می تواند در سطح بین الملل نیز مطرح باشد.

  وی با ابراز خرسندی از تلاش‌های صورت گرفته در این روستا، خاطر نشان کرد: این روستا می تواند برای سایر روستاها که همگی بالطبع دارای ظرفیت‌های بالای توسعه هستند، الگویی مناسب تلقی شود.

  مهدوی در ادامه با اشاره به تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی برای نخستین بار در روستای سقالکسار، اظهار کرد: این عامل در توسعه این روستا از موضوعات نو و دانش بنیان است که بهره گرفته ایم.

  هدف ما این است که رفاه بیشری را برای مردم  به ارمغان بیاوریم

  منا ابروفراخ، بخشدار مرکزی شهرستان رشت نیز در مراسم بهره برداری پروژه های هفتمین روز از هفته دولت با گرامیداشت یاد و نام شهدای دولت به ویژه رجایی و باهنر، از افتتاح ۴۰پروژه با هزینه‌ای حدود ۱۷۰میلیارد ریال در بخش مرکزی شهرستان رشت خبر داد و گفت: بهره برداری از ۸۹واحد مسکن مددجویان روستایی با هزینه ۴۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از جمله پروژه‌هایی است که برای آسایش خانواده‌های محروم به بهره برداری میرسد.

  وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی روستاهای فلکده، آقا سید شریف، گالش خیل، تازه آباد گالش محله، پیربازار، پس ویشه، پیر کلاچای، کماکل، سوقه و بیجاربنه با اعتبار ۲۸ میلیارد و۲۷۲ میلیون ریال از دیگر پروژه‌های عمرانی این بخش است، افزود: پروژه خانه فرهنگ، ساختمان دهیاری، پیاده روسازی، لوله‌گذاری برای هدایت آب‌های سطحی، احداث پل و آسفالت شهرک شهید اسدپور با اعتبار سه میلیارد و ۵۰ میلیون ریالی در روستای فلکده بخش مرکزی شهرستان رشت نیز از دیگر طرح های قابل افتتاح هستند.

  ابروفراخ با اشاره به پروژه‌های عمرانی و عام المنفع در این بخش به افتتاح جایگاه سوخت شعبانی با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد ریالی در روستای فلکده این بخش اشاره و اضافه کرد: همچنین از آسفالت روستاهای سلکی سر، عزیزکیان، دوآب مردخ، مبارک آباد، اسلام آباد، سقالکسار و احداث پل جنب فرودگاه بین المللی سردار جنگل با هزینه ای بالغ بر ۱۶ هزار و ۲۴۷ میلیون ریال بهره برداری می شود.

  وی در ادامه از افتتاح سالن جدید غربال COLERSORTER و خشک کن برنج اتوماتیک زرین‌خوشه با سرمایه گذاری هفت میلیارد ریالی در پیربازار رشت خبر داد و تصریح کرد: از دیگر پروژه‌های هفته دولت می‌توان به تامین آب آشامیدنی روستاهای پاچکنار و پیله داربن(فاز ۲)، استقرار و راه اندازی سامانه آب شیرین کن کفته رود با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال نام برد.

  ابروفراخ با بیان اینکه هدف ما این است که رفاه بیشری را برای مردم  به ارمغان بیاوریم، اضافه کرد: احداث خانه بهداشت روستای آلمان با ۹۰۰ میلیون ریال، بهره برداری از پروژه گاز روستاهای گالش محله و کوراب با هزینه ۱۰ میلیارد و ۸۸۵ میلیون ریال از پروژه‌های مهم در بخش مرکزی شهرستان رشت هستند که به بهره برداری می رسد.


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : روستای ,بهره ,شهرستان ,برداری ,میلیارد ,افتتاح ,بهره برداری ,میلیون ریال ,مرکزی شهرستان ,هفته دولت ,سرمایه گذاری ,
  روستای سقالکسار می تواند در سطح بین الملل مطرح باشد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر